Bims Makinası

Bims makinası Öz kütlesi düşük ve ısı yalıtımın üst düzey olmasından kaynaklı tercih edilen,doğal bir agrega olan bims ile blok üreten makinaya denir.

Bims Karıştırıcıda hazırlanan bims harcının kalıplar içinde preslenip ve vibratörler sıkıştırılarak üretim paletlerin üzerinde üretilir.Farklı bims kalıpları kullanılarak aynı makinada 10cm,15cm,20cm genişliğinde üretim yapmak mümkündür.

Üretilen bimsler makinadan alındıktan sonra stok alanında üretim paletleri üzerinde kurur.Kuruyan ürünle palet üzerinden toplanarak sevkiyata hazır hale gelir.Üzerindeki bimsler toplanan paletler ise tekrar üretim yapmak için makinada kullanılır.Bims makinasındaki üretim döngüsü bu şekildedir.

Bims makinaları kontrol otomasyon sistemine göre farkli tipleri vardır;Manuel,Yarım otomatik ve full otomatik.Bu makinalar kendi aralarındada bir baskıda ürettiği bims sayılarına göre farklı modellere ayrılmaktadır.

Bims makinası üretiminde ar-ge faaliyetlerine önem veren ve güçlü imalat ve proje yeteneği olan firmamız makina üretiminde 1978 yılından günümüze büyük bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

Müşterilerine her daim daha kullanışlı ve avantajlı fiyatlar sunan firmamız CE,ISO 9001,ISO 14001,ISO 45001 üretim kalite belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Dünyanın heryerine ulaşmayı amaç edinen firmamız katıldığı fuarlar ile birlikte pazar payını her zaman yükseltip dünya firma firması olma yolunda hızlıca ilerlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1978'ten Günümüze Briket Makinalarındaki Bilgi ve Birikimle Sektörün Öncüsü

İletişim