CB 10 Briket Makinası

CB 8 Briket Makinası Genel Bilgiler

CB 10  briket makinası , 10 adet 20cm Briket üretir.

Günde 9600 Adet Briket üretim Kapasitesi vardır (100x200x400 Ölçülerinde briket için)

Tam Otomatik ve Yarım otomatik otomasyon seçenekleriyle müşterilerimize sunulmuştur.

Kalıp değiştirilip Bims, Brike, Bordür,Yağmur oluğu, Çim taşı vb taşların üretimini yapabilmektedir.

İnce harç bunkerinin (haznesinin) kullanımına ihtiyac duyulmadığı Sadece Briket , Asmolen ve Özel blokların üretimini yapmak isteyen müşterilerimizin talepleri doğrultusunda Tek bunkerli (hazneli) olarak imalatı yapılmıştır.

Makinada bütün hareketler hidrolik pistonlarla sağlanmaktadır.Hidrolik pistonlar cnc makinalarda üretilip ağır hizmete dayanıklı özel hidrolik piston sistemi kullanılmaktadır.Yarım otomatik modellerde operatörler piston harketleri kumanda kollarıyla yapmaktadır. Otomatik modellerde bütün hareketler PLC sistem ile sağlanmaktadır.

Makinanın Ana Gövdesi yüksek mukkavemetli seçilerek üretilmiştir. Aşınabilcek aksamlarda (sürtünmeye maruz kalan ) ( araba sacları gibi) aşınmaya karşı özel çelikler tercih edilmiştir.

Makina Çalışma sistemi : Tam otomatik , Yarım otomatik

Makina üretimi Saatte : 100-130 palet

Alt vibratör Motor Gücü : 5.5 kw x 2 adet

Üst Vibratör Motor Gücü : Opsiyonel

Makina Elektrik Ünitesi :  SCHNEİDER (Alman)

Opsiyonel olarak makinadan cıkan ürünler ayaklı parke taşı paletleriyle istifleme robotuyla otomatik olarak üst üste dizilebilmektir.Üst üste dizilen paletler forklift yardımıyla stok sahasına taşınır. İstifleme robotu tercih etmeyen müşterilerimiz Ön tahte palet sehpası ile kendi üretimimiz olan ürün taşıma arabalarıyla , makinadan üretilen ürünleri alıp stok sahasına taşıyabilmektedirler.

Parke Makinası İstifleme Robotu
Beton Karıştırıcı mikser

Yarım otomatik Briket makinasına harç yapımı için beton karıştırıcılarıda çift çimeto torba kapasiteli ve tek çimento torba karışım kapasiteli olarak üretmekteyiz. Karıştırıcıda hazırlanan harç makinaya konveyör bant ile aktarılır. Konveyör bant çift kovalı parke taşı makinaları için otomatik sağ sol hareketli olarak üretilir. Tek kovalı briket makinası için Sabit olarak üretilir.

Briket Üretim Kapasitesi

 BRİKET (300x400x200mm) : 6 adet

BRİKET (250x400x200mm) 8 Adet

BRİKET (200x400x200mm) 10 Adet

BRİKET (150x400x200mm) 12 Adet

BRİKET (100x400x200mm) 14 Adet

1978'ten Günümüze Briket Makinalarındaki Bilgi ve Birikimle Sektörün Öncüsü

İletişim