Yumurtalayan Briket Makinası

Yumurtlayan briket makinası, diğer bir ifade ile yürüyen briket makinesi şeklinde adlandırılır. Yumurtlayan briket makinası, 20 cm, 40 cm ve 20 cm oranlarındaki briket üretimini, tek seferde gerçekleştirir. Yarı otomatik makine sistemine sahiptir. Yumurtlayan briket makinası, manuel olarak kullanılabilir. Hidrolik kollarla makinenin yönlendirilmesi yapılır.

Yumurtlayan Briket Makinası Nedir?

Briket makinası, sabit halde değil daha çok hareket halinde bulunan bir makine sistemidir. Otomatik çalışma prensibi hakimdir. Makinanın çalışma sistemi ürün bloklarının üretime başladığı andan itibaren, düzenli bir şekilde harekete gerçekleştirmesini sağlar. Burada istiflenme aşaması bulunur. İnsan gücüne ihtiyaç duyulmadan, zamandan tasarruf sağlayarak Yumurtlayan briket makinası kullanılır. 

Yumurtlayan Briket Makinasının Özellikleri

  • Bu briket makinası sisteminde bulunan vibrasyon ile bütün taş modellerine uygun bir üretim gerçekleşir. 
  • Hidrolik sistemi ile birlikte her mevsim rahatlıkla verim elde edilir. 
  • 6 adet briketi tek seferde gerçekleştirir. 
  • Hidrolik kolları ile birlikte makinanın hareket işlevi sağlanır. 
  • Herhangi bir kişiye gerek duymadan yalnızca hidrolik kollar, kısa bir sürede briketlerin yan yana sıralar.
  • Makinanın düzenli olarak bakım ve onarım çalışmaları yapıldığı takdirde, uzun süreli olarak kullanılabilir. 
  • Yumurtlayan briket makinesinin fiyatlandırması ve işlevine göre özellikleri ile ilgili detaylı bilgiyi briketmakineleri.com üzerinden edinebilirsiniz. 

Yumurtlayan Briket Makinası Nerede Kullanılır? 

Bu briket makinası, genel olarak inşaat sektöründe kullanılır. Ancak günümüzde teknolojiyi de bünyesine aldığı için endüstriyel alanda da kullanıma hâkimdir. 

Neden Tercih Edilir?

Bu tip briket makinesi sabit bir çalışma sistemini bulundurmaz. Burada sürekli olarak hareket halinde olması, insan gücüne ihtiyaç duyulmadan birçok işlemin yapılmasını gerçekleştirir. Zamandan tasarruf sağlar. Bu sebeple kısa bir süreçte briket üretimi gerçekleşir. Briketin hidrolik kolları ile birlikte makine sisteminde yönlendirilmesi yapılabilir. Günümüzde inşaat sektöründe ya da endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılan, oldukça önemli bir makinadır. 

Şekillendirme işlemi ile birlikte geniş bir alana doğru hareket işlevi, yumurtlayan briket makinesi ile birlikte sağlanır. Burada diğer bir adlandırma olarak yürüyen briket makinesi şeklinde de ifade edilir. Günümüzde diğer briket makinalarına oranla, oldukça kullanışlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1978'ten Günümüze Briket Makinalarındaki Bilgi ve Birikimle Sektörün Öncüsü

İletişim